Let's Encrypt geeft meer dan 3 miljard certificaten uit

Let’s Encrypt geeft meer dan 3 miljard certificaten uit

Internet Security Research Group (ISRG), de non-profit achter Let’s Encrypt, zegt dat de open certificaatautoriteit (CA) dit jaar zijn drie miljardste certificaat heeft uitgegeven.

Let’s Encrypt werd in 2015 gelanceerd met een eenvoudige missie: gratis X.509-certificaten aanbieden voor Transport Layer Security (TLS)-versleuteling. Op die manier is het aantal websites dat hun communicatie met gebruikers via HTTPS kan beveiligen snel toegenomen.

Vanaf augustus 2018 wordt Let’s Encrypt direct vertrouwd door alle grote browsers en besturingssystemen en alle grote root-certificaatprogramma’s (waaronder die van Microsoft, Google, Apple, Mozilla, Oracle en Blackberry).

Met de gratis en geautomatiseerde CA kan elke domeineigenaar zonder kosten een vertrouwd certificaat krijgen. Op dit moment zegt de CA er dagelijks miljoenen uit te geven.

Leer meer via https://www.infosecurity-magazine.com/news/lets-encrypt-issues-three/

Vragen?

U kunt altijd contact met SolidBE opnemen mocht u een vraag hebben over een van de besproken onderwerpen (Cryptografie ) of wanneer u assistentie nodig heeft om netwerk- of security vraagstukken op te lossen. Wij helpen u graag bij de beheren van een veilige en solide ICT omgeving!

Auteur

Maarten Schouten is Digital Specialist bij SolidBE. Hij doet onderzoek en schrijft artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen binnen het netwerk en security domein. Ook houdt hij het nieuws bij op ons blog.

Scroll naar boven