FortiClient en ARM? even geduld nog of gebruik de SSL VPN-only workaround

FortiClient en ARM? even geduld nog of gebruik de SSL VPN-only workaround

Laptops met Snapdragon X ARM-processors zijn al meer dan een half jaar op de markt en in principe biedt elke fabrikant wel een paar modellen aan. Windows-laptops met ARM-processors bestaan al jaren, maar het waren vooral nicheproducten met grote beperkingen op het gebied van prestaties en softwareondersteuning. Sinds Apple echter volledig is overgestapt op ARM-processors voor zijn eigen MacBooks, is er ook meer beweging in het Windows-segment.

Qualcomm kondigde in de herfst van 2023 zijn Snapdragon X-serie aan en beloofde een revolutie voor de laptopmarkt. Overeenkomstige apparaten werden midden 2024 gelanceerd met grote steun van laptopfabrikanten en Microsoft in het bijzonder. De nieuwe Microsoft Surface Pro 9 draait bijvoorbeeld zo’n ARM processor.

Alhoewel er een steeds breder wordende dekking is, is nog lang niet alle software geschikt voor de ARM architectuur, waaronder FortiClient. Ondersteuning voor FortiClient op ARM-gebaseerde apparaten staat voorlopig gepland voor opname in versie 7.4.3 GA, die naar verwachting eind februari 2025 wordt uitgebracht, onder voorbehoud van eventuele wijzigingen in het releaseschema. Afwachten dus…..

Voor nu is er een SSL VPN-only workaround-optie beschikbaar via de Microsoft Store-versie van FortiClient (zie de link hieronder voor details).

MacOS FortiClient ondersteunt momenteel Intel-gebaseerde x86-64 processors, en ondersteunt ook Apple’s ARM-gebaseerde processors (bijvoorbeeld de Apple Silicon M1 en M2) vanaf FortiClient 6.4.4, 7.0.0, en alle latere versies. Linux FortiClient ondersteunt momenteel x86-64. Er is op dit moment geen ondersteuning voor ARM-gebaseerde Linux FortiClient, hoewel er plannen zijn om in de toekomst een ARM-native versie te ontwikkelen.

Lees verder voor de SSL VPN workaround op https://community.fortinet.com/t5/FortiClient/Technical-Tip-FortiClient-Support-for-ARM-Architecture/ta-p/248361

(inloggen hoeft niet, gewoon even als gast doorgaan)

Vragen?

U kunt altijd contact met SolidBE opnemen mocht u een vraag hebben over een van de besproken onderwerpen (Fortinet, Software, TechTalk ) of wanneer u assistentie nodig heeft om netwerk- of security vraagstukken op te lossen. Wij helpen u graag bij de beheren van een veilige en solide ICT omgeving!

Auteur

Alex Maasdam is Senior Network Engineer bij SolidBE

Scroll naar boven